O nas

Historia firmy Acropol

Historia naszej firmy sięga już 25 lat wstecz, kiedy to właściciel firmy Sławomir Jastrzębski, jako młody chłopak zaczął swoją przygodę z prowadzeniem samochodu. Jego instruktorem jazdy był ojciec, który przekazał mu całą swoją pasję oraz doświadczenie związane z zawodem kierowcy, co stało się marzeniem młodego mężczyzny.

Na początku swojej kariery zawodowej został kierowcą w Wojewódzkim Zakładzie Transportu Mleczarskiego w Ciechanowie. Zajął się również prowadzeniem własnej firmy, która świadczyła usługi transportowe na rynku międzynarodowym, gdzie jednocześnie był kierowcą i zajmował się obsługą samochodów ciężarowych.

Na kilka lat związał się z inną dziedziną, jednak jego marzenie i pasja były tak silne, że wrócił do branży transportowej. W roku 2007 utworzył firmę Spedycja i Transport Acropol. Wspólnie z żoną zaczynał budować przedsiębiorstwo korzystając z jednego komputera.

Dziś Acropol zatrudnia ponad 200 pracowników. Główna siedziba mieści się w biurowcu przy ulicy Chopina w Kaliszu, a oddziały firmy znajdują się w Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu, Olsztynie, Gdańsku, Ostrowie Wielkopolskim oraz w Lublinie. 


Środowisko jest dla nas bardzo ważne, dlatego w naszej codziennej pracy chcemy jak najbardziej dbać o jego jakość. W naszej firmie stosujemy m.in.:

 • recykling papieru, plastiku oraz szkła we wszystkich biurach,
 • program carpooling czyli wspólne dojazdy do pracy jednym samochodem,
 • elektroniczny obieg dokumentów,
 • zastosowanie energii odnawialnej w siedzibach firmy (panele fotowoltaiczne),
 • nowoczesną formę ogrzewania budynku opartą o piece kondensacyjne,
 • redukcję przenikania ciepła do pomieszczeń (stosowanie folii ochronnych na oknach),
 • praktykę ecodrive oszczędzająca paliwo - przestrzegają jej nasi kierowcy.

Flota samochodowa firmy spedycyjnej i transportowej Acropol pozwala realizować zlecenia nawet w najdalszych zakątkach Europy.

Wysoka jakość usług potwierdzona jest certyfikatem ISO 9001, który wydawany jest przez znaną w Europie instytucję TUV NORD. Bezpieczeństwo to drugie imię firmy, czego dowodem jest zdobyty już trzykrotnie certyfikat „Przedsiębiorstwa Fair Play”.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług transportowych i spedycyjnych na terenie całej Europy!

nasze certyfikaty

TUV NORD
FAIR PLAY
RZETELNA Firma

Dlaczego warto zdać się na nas

 • Dysponujemy własną nowoczesną flotą samochodową
 • Posiadamy swoją siedzibę oraz 7 rozwijających się oddziałów
 • Kapitał wniesiony to ponad 20 milionów zł
 • Posiadamy 25 lat doświadczenia w branży transportowej
 • Zapewniamy indywidualną obsługę każdemu klientowi
 • Obsługujemy klientów w 8 językach

 • Zajmujemy się transportem międzynarodowym i spedycją
 • Wykonujemy 72 000 ładunków rocznie
 • Specjalizujemy się w przewozie ładunków ekspresowych

“Pasję do transportu odziedziczyłem po moim ojcu, który był najlepszym instruktorem nauki jazdy. Dorastając próbowałem sił w różnych dziedzinach, jednak zamiłowanie do prowadzenia aut zwyciężyło. Dziś jestem dumny, że mogę dzielić się z innymi swoją pasją i doświadczeniem, tak jak kiedyś robił to mój tata. Dzięki temu wiem, że razem z pracownikami tworzymy coś więcej niż firmę. Tworzymy jedną wielką rodzinę. Chcielibyśmy, aby nasi partnerzy również czuli się jej częścią, dlatego dbamy o najwyższą jakość naszych usług. Stawiamy na bezpieczeństwo oraz lojalność, bo rodzina jest najważniejsza."


Właściciel firmy

Sławomir Jastrzębski

O nas

Co nas wyróżnia?

Zadowolenie klientów to nasz priorytet. O tym, że jest to mocna strona naszej firmy świadczą wyniki przeprowadzonej ankiety badającej poziom satysfakcji z naszych usług. Na pierwszym miejscu nasi klienci wymienili dobrą obsługę, którą cechuje przede wszystkim:

Terminowości

Terminowości

Dostarczenie ładunku do miejsca docelowego na czas jest dla nas bardzo ważne. Wszystkie zlecenia spedycyjno-transportowe realizujemy w terminie.

Dyspozycyjności

Dyspozycyjność

Na zapytania naszych klientów odpowiadamy zarówno telefonicznie, jak i mailowo. Zapraszamy również do siedziby głównej firmy Acropol w Kaliszu oraz do naszych oddziałów w 7 miastach Polski.

Szybkiej komunikacji

Szybkiej komunikacji

Odpowiadamy sprawnie i wyczerpująco na wszystkie pytania i wątpliwości, które mogą pojawić się przed, jak i w czasie realizacji zleceń transportowych.

Zaufali nam